trzeba ćwiczyć umysł w subtelności i zręcznie go wyostrzyć

Categories: ,

Autoterapia-ebook

Pierwotna cena wynosiła: 39,00 zł.Aktualna cena wynosi: 27,00 zł.

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu

Słowa kluczowe

Psychologia transpersonalna. Samodzielna terapia. Jak uporać się z przeszłością? Jak odbudować poczucie własnej wartości? Trauma z dzieciństwa a dorosłość. Jarosław Gibas autoterapia. ebook Autoterapia. Jak poradzić sobie z traumą z dzieciństwa?

Opis

format: pdf, epub, mobi

Napraw sobie życie

Wielu z nas doświadczyło w przeszłości trudnych sytuacji. Dla jednych były to traumy odrzucenia czy braku akceptacji, dla innych deficyty poczucia bezpieczeństwa, wsparcia czy miłości, a dla jeszcze innych doświadczenia związane z cierpieniem, bólem czy zawiedzionymi oczekiwaniami. Jednak to, że nosimy w sobie piętno przeszłości, nie oznacza, że musi ono organizować nam dzisiejsze, dorosłe życie. Warunkiem zharmonizowanego dorosłego życia nie musi być także spędzenie wpierw wielu godzin na kozetce psychospecjalisty, gdzie po raz kolejny przeżywamy wspomnienia przeszłych okropności i ponownie uruchamiamy tym samym całą paletę destrukcyjnych emocji, które im wówczas towarzyszyły. 

Każdy organizm ma wbudowany system autonaprawy, nie tylko w kontekście dolegliwości somatycznych, ale również – co zdaje się nam w dzisiejszych czasach coraz częściej umykać – w kontekście naszego psychicznego dobrostanu. Często wystarczy sięgnąć po tę możliwość z odpowiednio dużą dozą samozaparcia, by samodzielnie uporać się z wieloma naszymi problemami, których źródła znajdują się w trudnej przeszłości i które pozostawiły w nas jakiś rodzaj negatywnego oprogramowania. 

Autoterapia składa nam ofertę takiej właśnie autonaprawy – opartej z jednej strony na uświadomieniu sobie powstawania i funkcjonowania mechanizmów, w których wiele z naszych dzisiejszych problemów tak naprawdę nie jest efektem oprogramowania naszego autorstwa. Otrzymaliśmy je z zewnątrz, na skutek obcej aktywności, lub stworzyliśmy je jako reaktywne strategie wobec wydarzeń, których skutkom nie było nam łatwo sprostać. Z drugiej strony model autoterapeutyczny wychodzi z prostego założenia: to, co zostało w nas kiedyś zaprogramowane, można obecnie przeprogramować. Trzeba tylko spełnić zaledwie kilka warunków: zrozumieć, co i dlaczego się stało, w jaki sposób przeszłe wydarzenia i wypracowane wówczas strategie obronne wpływają na jakość naszych dzisiejszych aktywności, i konsekwentnie przeprowadzić zmianę, począwszy od przeprogramowania w nas samych tego, co obecnie najbardziej utrudnia nam życie. I właśnie temu celowi ma służyć ta książka.

Wydawnictwo Instytut Tathata, 2022

ISBN: 978-83-948282-5-7

***

SPIS TREŚCI

Wstęp
Cz. I Model
Rozdział 1 – Worek kamieni
Rozdział 2 – Idea programowania
Rozdział 3 – Model wektorowy (Wzorzec, Strefa lęku, Strefa ignorancji, Krzywa porównań, Strefa akceptacji)

Cz. II Programowanie
Rozdział 4 – Wczesne dzieciństwo (Skrypty, Style przywiązania, Programowanie lingwistyczne, Wzorce emocjonalne, Pierwotna rana, Traumy międzypokoleniowe)
Rozdział 5 – Dzieciństwo (Regulamin, Kozioł ofiarny, Programowanie żalu, Implementacja przekonań, Nartostrada, Fałszywy gniew, Efekt napięciowej diady, Biegun akceptacji i odrzucenia, Terror powinności)
Rozdział 6 – Młodość (Programowanie dwubiegunowe, Promocja ekspozycji, Mapy systemowe, Implementacja samooceny, Autoprogramowanie emocjonalne, Kod bezpieczeństwa, Taniec awatara)
Rozdział 7 – Dorosłość (Rytuał przejścia, Efekt zamiatania pod dywan, Ofiara w roli kata, Obce oprogramowanie graniczne, Nadreprezentacja przeszłości, Akceptacja warunkowania, Adekwatność ról)

Cz. III Reprogramowanie
Rozdział 8 –  Świadomość
Rozdział 9 –  Życzliwa trójka
Rozdział 10 – Zmiana instrukcji warunkowej
Rozdział 11 –  Kliker
Rozdział 12 –  Medytatywne przewartościowanie modelu wektorowego
Rozdział 13 –  Sekwencja PAR
Zakończenie

Informacje dodatkowe

Autor

Fundacja Hinc Sapientia